FKN3WSJR-73-43R
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-43R
Description
RES 43 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Wirewound
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
43Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
FKN3WSJR-73-43R
YAGEO FKN3WSJR-73-43R
43Ohm, 3W, Wirewound,