FKN3WSJR-73-3R6
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
2
Power (Watts) :
3W
Resistance :
3.6Ohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN3WSJR-73-3R6
YAGEO FKN3WSJR-73-3R6
3.6Ohm, 3W, Wirewound,