FKN3WSJR-73-33R
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-33R
Description
RES 33 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±5%
Series :
FKN
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
33Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Wirewound
Max Power Dissipation :
3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
33mm
Working Voltage :
300V
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.8 mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Datasheets
FKN3WSJR-73-33R
YAGEO FKN3WSJR-73-33R
FIXED RESISTOR, 33Ohm, Wirewound,