FKN3WSJR-73-2R2
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 3W AXIAL
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
3W
Working Voltage :
300V
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Cylindrical
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
2.2Ohm
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Wirewound
Lead Length :
33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Packing Method :
TR
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FKN3WSJR-73-2R2
YAGEO FKN3WSJR-73-2R2
FIXED RESISTOR, 2.2Ohm, Wirewound,