FKN3WSJR-73-22R
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-22R
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Series :
FKN
Packing Method :
TR
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Length :
33mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
22Ohm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
300V
Tolerance :
±5%
Construction :
Cylindrical
Lead Diameter :
0.8 mm
Datasheets
FKN3WSJR-73-22R
YAGEO FKN3WSJR-73-22R
FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,