FKN3WSJR-73-18R
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-18R
Description
RES 18 OHM 5% 3W AXIAL
Flame Proof, Fusible, Safety
Working Voltage :
300V
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.8 mm
Composition :
Wirewound
Lead Length :
33mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Construction :
Cylindrical
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
18ohm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
3W
Datasheets
FKN3WSJR-73-18R
YAGEO FKN3WSJR-73-18R
FIXED RESISTOR, 18Ohm, Wirewound,