FKN3SSJR-73-1R5
Mfr.Part #
FKN3SSJR-73-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
1.5Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FKN3SSJR-73-1R5
YAGEO FKN3SSJR-73-1R5
1.5Ohm, 3W, Wirewound,