FKN300JR-73-2R4
Mfr.Part #
FKN300JR-73-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.4Ohm
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Datasheets
FKN300JR-73-2R4
YAGEO FKN300JR-73-2R4
2.4Ohm, 3W, Wirewound,