FKN1WSJT-52-7R5
Mfr.Part #
FKN1WSJT-52-7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
7.5Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
FKN1WSJT-52-7R5
YAGEO FKN1WSJT-52-7R5
7.5Ohm, 1W, Wirewound,