FKN1WSJR-52-5R1
Mfr.Part #
FKN1WSJR-52-5R1
Description
RES 5.1 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
5.1Ohm
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN1WSJR-52-5R1
YAGEO FKN1WSJR-52-5R1
5.1Ohm, Wirewound,