FKN1WSJR-52-1R1
Mfr.Part #
FKN1WSJR-52-1R1
Description
RES 1.1 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.1Ohm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN1WSJR-52-1R1
YAGEO FKN1WSJR-52-1R1
1.1Ohm, 1W, Wirewound,