FKN100JR-73-8R2
Mfr.Part #
FKN100JR-73-8R2
Description
RES 8.2 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Resistance :
8.2Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
FKN100JR-73-8R2
YAGEO FKN100JR-73-8R2
8.2Ohm, 1W, Wirewound,