FKN-50JR-52-11R
Mfr.Part #
FKN-50JR-52-11R
Description
RES 11 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
11Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Datasheets
FKN-50JR-52-11R
YAGEO FKN-50JR-52-11R
11Ohm, 0.5W 1/2W, Wirewound,