FKN-50FR-52-2R2
Mfr.Part #
FKN-50FR-52-2R2
Description
RES 2.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Length :
8.9916mm
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.2Ohms
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
FKN-50FR-52-2R2
YAGEO FKN-50FR-52-2R2
2.2Ohms, 0.5W 1/2W, Wirewound,