FG26X7R2E333KNT06
Mfr.Part #
FG26X7R2E333KNT06
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R RADIAL
Stock
238
In Stock :
238
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
250V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
2013
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
FG26X7R2E333KNT06
TDK Corporation FG26X7R2E333KNT06
FG 0.033μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial