FG26C0G2A473JRT06
Mfr.Part #
FG26C0G2A473JRT06
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G RADIAL
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
Published :
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.047µF
Datasheets
FG26C0G2A473JRT06
TDK Corporation FG26C0G2A473JRT06
FG 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial