FG26C0G2J331JNT06
Mfr.Part #
FG26C0G2J331JNT06
Description
CAP CER 330PF 630V C0G RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
630V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Not Applicable
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead/Base Style :
Kinked
Size / Dimension :
0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
FG26C0G2J331JNT06
TDK Corporation FG26C0G2J331JNT06
FG 330pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial