FD1470017
Mfr.Part #
FD1470017
Description
XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Frequency :
14.7456MHz
Output :
CMOS
Rise Time-Max :
7ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.2954mm
Operating Frequency :
14.7MHz
Max Supply Current :
15mA
Symmetry-Max :
55/45%
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
15 Weeks
Fall Time-Max :
7ns
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
4
Packaging :
Bulk
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Mount :
Supply Voltage :
3.3V
Power Supplies :
3.3V