FD1430011
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD1430011
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.97V
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Symmetry-Max :
55/45%
Base Resonator :
Crystal
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Output Load :
15 pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
14.3MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V