FD1430024
Mfr.Part #
FD1430024
Description
XTAL OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD
XO (Standard)
Output :
CMOS
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Frequency :
14.3MHz
Rise Time-Max :
7ns
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Fall Time-Max :
7ns
Frequency :
14.31818MHz
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
3.3V