FCR50SJT-52-9K1
Mfr.Part #
FCR50SJT-52-9K1
Description
RES 9.1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.1kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR50SJT-52-9K1
YAGEO FCR50SJT-52-9K1
9.1kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,