FCR50SJT-52-11K
Mfr.Part #
FCR50SJT-52-11K
Description
RES 11K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
11kOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FCR50SJT-52-11K
YAGEO FCR50SJT-52-11K
11kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,