FCR50SJT-52-10R
Mfr.Part #
FCR50SJT-52-10R
Description
RES 10 OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR50SJT-52-10R
YAGEO FCR50SJT-52-10R
10Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,