FCR50SJT-52-680K
Mfr.Part #
FCR50SJT-52-680K
Description
RES 680K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
680kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR50SJT-52-680K
YAGEO FCR50SJT-52-680K
680kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,