FCR3WSJT-73-6R8
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
6.8Ohm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR3WSJT-73-6R8
YAGEO FCR3WSJT-73-6R8
6.8Ohm, 3W, Carbon Film,