FCR3WSJT-73-12K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-12K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
12kOhm
Composition :
Carbon Film
Number of Terminations :
2
Series :
FCR
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FCR3WSJT-73-12K
YAGEO FCR3WSJT-73-12K
12kOhm, 3W, Carbon Film,