FCR3WSJT-73-5R1
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-5R1
Description
RES 5.1 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
5.1Ohm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR3WSJT-73-5R1
YAGEO FCR3WSJT-73-5R1
5.1Ohm, 3W, Carbon Film,