FCR3WSJT-73-3R9
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
3.9Ohm
Datasheets
FCR3WSJT-73-3R9
YAGEO FCR3WSJT-73-3R9
3.9Ohm, 3W, Carbon Film,