FCR3WSJT-73-3R6
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
3.6Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR3WSJT-73-3R6
YAGEO FCR3WSJT-73-3R6
3.6Ohm, 3W, Carbon Film,