FCR3WSJT-73-30R
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-30R
Description
RES 30 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Resistance :
30Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR3WSJT-73-30R
YAGEO FCR3WSJT-73-30R
30Ohm, 3W, Carbon Film,