FCR3WSJT-73-22R
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-22R
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Resistance :
22Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR3WSJT-73-22R
YAGEO FCR3WSJT-73-22R
22Ohm, 3W, Carbon Film,