FCR-50JR-52-430K
Mfr.Part #
FCR-50JR-52-430K
Description
RES 430K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
430kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR-50JR-52-430K
YAGEO FCR-50JR-52-430K
430kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,