FCR-50JR-52-360R
Mfr.Part #
FCR-50JR-52-360R
Description
RES 360 OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Resistance :
360Ohm
Datasheets
FCR-50JR-52-360R
YAGEO FCR-50JR-52-360R
360Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,