FCR-50JR-52-200K
Mfr.Part #
FCR-50JR-52-200K
Description
RES 200K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
200kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Datasheets
FCR-50JR-52-200K
YAGEO FCR-50JR-52-200K
200kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,