FCR-25JT-52-91R
Mfr.Part #
FCR-25JT-52-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
91Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
FCR-25JT-52-91R
YAGEO FCR-25JT-52-91R
91Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,