FCR-25JT-52-82K
Mfr.Part #
FCR-25JT-52-82K
Description
RES 82K OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Supplier Device Package :
Resistance :
82kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
FCR-25JT-52-82K
YAGEO FCR-25JT-52-82K
82kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,