FCR-25JT-52-620K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FCR-25JT-52-620K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 620K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
620kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Composition :
Carbon Film
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Series :
FCR
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FCR-25JT-52-620K
YAGEO FCR-25JT-52-620K
620kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,