FCR-25JR-52-160K
Mfr.Part #
FCR-25JR-52-160K
Description
RES 160K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Resistance :
160kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR-25JR-52-160K
YAGEO FCR-25JR-52-160K
160kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,