EXV477M010S9PAA
Mfr.Part #
EXV477M010S9PAA
Description
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
850mA @ 100kHz
Capacitance :
470µF
Factory Lead Time :
44 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Impedance :
120mOhm
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Ripple Current @ Low Frequency :
595mA @ 120Hz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Datasheets
EXV477M010S9PAA
KEMET EXV477M010S9PAA
EXV 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD