ESR25JZPJ131
Mfr.Part #
ESR25JZPJ131
Description
RES SMD 130 OHM 5% 2/3W 1210
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Resistance :
130Ohm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reference Standard :
TS 16949
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
ESR25JZPJ131
ROHM Semiconductor ESR25JZPJ131
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 130Ohm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C