ESR25JZPF20R0
Mfr.Part #
ESR25JZPF20R0
Description
RES SMD 20 OHM 1% 2/3W 1210
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Resistance :
20Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ESR25JZPF20R0
ROHM Semiconductor ESR25JZPF20R0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 20Ohm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C