ESR25JZPF1R30
Mfr.Part #
ESR25JZPF1R30
Description
RES SMD 1.3 OHM 1% 2/3W 1210
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
ROHS3 Compliant
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Height :
660.4μm
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Reference Standard :
TS 16949
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.3Ohm
Datasheets
ESR25JZPF1R30
ROHM Semiconductor ESR25JZPF1R30
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 1.3Ohm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C