ESR18EZPJ222
Mfr.Part #
ESR18EZPJ222
Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/2W 1206
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
2
Height :
660.4μm
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
333mW
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.2kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ESR18EZPJ222
ROHM Semiconductor ESR18EZPJ222
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 2.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C