ESR10EZPJ564
Mfr.Part #
ESR10EZPJ564
Description
RES SMD 560K OHM 5% 0.4W 0805
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
560kOhm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Height :
660.4μm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
400mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
ESR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
ESR10EZPJ564
ROHM Semiconductor ESR10EZPJ564
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 560kOhm, 0.4W 2/5W, ±5%, -55°C~155°C