ESR10EZPJ3R9
Mfr.Part #
ESR10EZPJ3R9
Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 0.4W 0805
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
550μm
Resistance :
3.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Datasheets
ESR10EZPJ3R9
ROHM Semiconductor ESR10EZPJ3R9
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 3.9Ohm, 0.4W 2/5W, ±5%, -55°C~155°C