ESR10EZPJ182
Mfr.Part #
ESR10EZPJ182
Description
RES SMD 1.8K OHM 5% 0.4W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thick Film
Max Power Dissipation :
400mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Resistance :
1.8kOhm
Height :
660.4μm
0805 (2012 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
ESR
Reference Standard :
TS 16949
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
250mW
Surface Mount :
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
ESR10EZPJ182
ROHM Semiconductor ESR10EZPJ182
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 1.8kOhm, 0.4W 2/5W, ±5%, -55°C~155°C