ESR10EZPF9311
Mfr.Part #
ESR10EZPF9311
Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 0.4W 0805
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistance :
9.31kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm