ESR10EZPF7323
Mfr.Part #
ESR10EZPF7323
Description
RES SMD 732K OHM 1% 0.4W 0805
Resistance :
732kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
Chip
Working Voltage :
150V
Datasheets
ESR10EZPF7323
ROHM Semiconductor ESR10EZPF7323
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 732kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C