ESR10EZPF7320
Mfr.Part #
ESR10EZPF7320
Description
RES SMD 732 OHM 1% 0.4W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
732Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
ESR10EZPF7320
ROHM Semiconductor ESR10EZPF7320
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 732Ohm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C