ESR10EZPF5232
Mfr.Part #
ESR10EZPF5232
Description
RES SMD 52.3K OHM 1% 0.4W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
660.4μm
Working Voltage :
150V
Resistance :
52.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Max Power Dissipation :
400mW
Datasheets
ESR10EZPF5232
ROHM Semiconductor ESR10EZPF5232
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 52.3kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C